• czwartek, 16 czerwca 2016Let’s Play Kraków powraca!

  Oryginalna, kolorowa, polsko-angielska mapa opowiada najbardziej niesamowite historie miasta. Gra miejska Let’s Play Kraków – The Official City Game już po raz trzeci oprowadzi uczestników po najciekawszych miejscach Krakowa. Mapa zachęci do odwiedzenia najważniejszych punktów turystycznych i pokaże, gdzie warto spędzi...

  czytaj więcej...
 • środa, 13 kwietnia 2016Koniec "szkieletora". Zostanie po nim film

  Biurowiec Unity Centre powstanie przy Rondzie Mogilskim. Będzie to przebudowany słynny szkieletor - najwyższa, bo mierząca blisko 93 metrowa konstrukcja w Krakowie. Budynek powstawał w latach 1975-1979 z przeznaczeniem na siedzibę Naczelnej Organizacji Technicznej. Niestety jego wykończenie wstrzymano ze względów ekono...

  czytaj więcej...
 • czwartek, 11 lutego 2016Europejski Dzień Numeru 112

  11 lutego przypada Europejski Dzień Numeru 112. Z tej okazji Małopolski Urząd Wojewódzki do krakowskiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego zaprosił dzieci oraz osoby starsze.

  czytaj więcej...
 • poniedziałek, 21 września 2015Nowe logo polskiego Episkopatu

  Konferencja Episkopatu Polski ma nowe logo.

  czytaj więcej...
 • wtorek, 1 września 2015Tynieckie opactwo może zostać nowym "cudem Polski"

  W tegorocznej edycji plebiscytu National Geographic Traveler "7 nowych cudów Polski" jedynym nominowanym zabytkiem z Małopolski jest klasztor oo. benedyktynów w Tyńcu. Obecnie tynieckie opactwo plasuje się na 8. pozycji.

  czytaj więcej...
 • niedziela, 5 lipca 2015Laudato si’ alfabetem Braille’a

  Papieska encyklika Laudato si’ wkrótce ukaże się po włosku alfabetem Braille’a.

  czytaj więcej...
 • wtorek, 7 kwietnia 2015Hiszpania: Mona de Pascua

  W Hiszpanii Poniedziałek Wielkanocny w większości regionów jest dniem roboczym. Świętuje go m. in. Katalonia, Walencja i Kraj Basków. W tych regionach na stołach nie brakuje przysmaku zwanego mona de Pascua.

  czytaj więcej...
 • wtorek, 10 lutego 2015Cykl wykładów o teologii architektury

  Krakowski Klub Inteligencji Katolickiej i Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny organizują cykl wykładów o symbolice świątyni chrześcijańskiej. Począwszy od 12 lutego, w drugie czwartki miesiąca będzie je wygłaszał Piotr Oleś OP.

  czytaj więcej...
 • czwartek, 1 stycznia 2015Kulisy bezpieczeństwa Watykanu

  Ostatni dzień roku jest w mediach okazją do czynienia różnych podsumowań. Nie inaczej jest w odniesieniu do Watykanu i Stolicy Apostolskiej. Poza oficjalnymi danymi oraz wyliczeniami i analizami najważniejszych wydarzeń kościelnych, zrozumiałym zainteresowaniem cieszą się sprawy zakulisowe, w tym kwestie związane z bez...

  czytaj więcej...
 • wtorek, 25 listopada 2014Papież spotkał się ze swoją byłą niemiecką gospodynią

  Franciszek po prawie 30 latach spotkał się ze swoją byłą niemiecką gospodynią. Do spotkania papieża z 97-letnią Helmą Schmidt doszło we wtorek podczas jego wizyty w Parlamencie Europejskim.

  czytaj więcej...