• sobota, 20 lutego 2016Franciszkańska Cafe (19): Miłosierny Samarytanin

  Do 13 marca trwa głosowanie w plebiscycie "Miłosierny Samarytanin Roku 2015". Z ubiegłorocznymi laureatami: Anną Paruch i prof. Januszem Skalskim rozmawia Przemysław Radzyński.

  czytaj więcej...
 • piątek, 4 grudnia 2015Franciszkańska Cafe (18): Beatyfikacja męczenników z Peru

  5 grudnia w Chimbote odbędzie się beatyfikacja polskich franciszkanów: Ojców Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego - męczenników z Peru. Zapraszamy na rozmowę z Małgorzatą Pabis - autorką książki o przyszłych błogosławionych i ich współbratem - o. Janem Marią Szewkiem OFMConv. Program prowadzi Przemysław Radzyńs...

  czytaj więcej...
 • piątek, 30 października 2015Franciszkańska Cafe na Targach Książki

  W dniach 22-25 października po raz 19. odbywały się w Krakowie Targi Książki. Odwiedziliśmy stoiska wydawnictw katolickich, gdzie spotkaliśmy wybitnych autorów i wydawców.

  czytaj więcej...
 • czwartek, 22 października 2015Franciszkańska Cafe (16): Synod i rodzina

  W II części rozmowy z naszymi gośćmi: Dorotą Abdelmoulą z Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 i Piotrem Żyłką - redaktorem naczelnym DEON.pl, rozmawiamy o trwającym synodzie biskupów nt. rodzin. Program prowadzi Przemysław Radzyński.

  czytaj więcej...
 • czwartek, 15 października 2015Franciszkańska Cafe (15): Orędzie Franciszka na ŚDM 2016

  Papież Franciszek ogłosił orędzie na Światowy Dzień Młodzieży, który w 2016 roku w Krakowie odbędzie się pod hasłem: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią". Właśnie treści orędzia, ale i jego praktycznego wymiaru będzie dotyczyła pierwsza część rozmowy z naszymi gośćmi. Są nimi: Dorota Abdelmoul...

  czytaj więcej...
 • piątek, 9 października 2015Franciszkańska Cafe (14): Uchodźcy

  O uchodźcach rozmawiamy z blogerami: Konradem Kruczkowskim - haloziemia.pl i Mateuszem Ochmanem - mateuszochman.com. Program prowadzi Przemysław Radzyński.

  czytaj więcej...
 • wtorek, 22 września 2015Franciszkańska Cafe (13): Beatyfikacja Matki Klary Szczęsnej

  W dniu 27 września 2015 r. na „Białych Morzach” w Krakowie będzie miała miejsce pierwsza w historii Sanktuarium Świętego Jana Pawła II beatyfikacja. Na ołtarze zostanie wyniesiona czcigodna służebnica Boża Klara Ludwika Szczęsna, współzałożycielka Zgromadzenia Służebnic Najśw. Serca Jezusowego (sióstr sercanek). O przy...

  czytaj więcej...
 • sobota, 18 kwietnia 2015Franciszkańska Cafe (12): Kim są Miłosierni Samarytanie?

  Za nami Niedziela Bożego Miłosierdzia i Tydzień Miłosierdzia. Przed nami Rok Miłosierdzia i Światowe Dni Młodzieży pod hasłem: "Błogosławieni miłosierni". O miłosierdziu rozmawiamy z laureatami plebiscytu Miłosierny Samarytanin roku 2014: Anną Paruch i prof. Januszem Skalskim.

  czytaj więcej...
 • sobota, 7 marca 2015Franciszkańska Cafe (11): Kobieta w Kościele

  O miejscu i roli kobiety w Kościele rozmawiamy z Elżbietą Wiater, teologiem i publicystką portalu Deon.pl oraz Magdaleną Guziak-Nowak, dziennikarką "Przewodnika Katolickiego" i "Drogi". Rozmowę prowadzi Przemysław Radzyński.

  czytaj więcej...
 • poniedziałek, 19 stycznia 2015Franciszkańska Cafe (10): Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

  W dniach 18-25 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Z tej okazji o ekumenizmie rozmawiamy z publicystką Deon.pl i autorką wydawnictwa WAM, Małgorzatą Bilską oraz proboszczem parafii ewangelickiej w Krakowie, ks. Romanem Prackim. Program prowadzi Przemysław Radzyński.

  czytaj więcej...