Gołębie pokoju w urodziny Jana Pawła II

środa, 18 maja 2016 Gołębie pokoju w urodziny Jana Pawła II

31 gołębi pokoju wypuszczono 18 maja z apartamentu papieskiego przygotowanego w Domu Miłosierdzia oraz z ronda Światowych Dni Młodzieży na Campus Misericordiae w Brzegach koło Wieliczki. Młodzież chciała w ten sposób uczcić 96. urodziny Jana Pawła II.

 

 

Zgromadzeni w Brzegach modlili się w intencji pokoju, którego orędownikiem był papież Polak.

Uroczystość odbyła się w strugach deszczu, któremu towarzyszył zimny wiatr. Organizatorzy obawiali się, że taka pogoda może przeszkodzić gołębiom wzbić się w niebo, jednak te bez problemu wyfrunęły z klatek i szybowały nad Campusem Misericordiae.

„Gołębi jest 31, ponieważ zbliżające się Światowe Dni Młodzieży będą 31. edycją” – powiedział Adrian Palonek, wolontariusz, który otworzył klatkę z gołębiami przy rondzie ŚDM.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele miasta i gminy Wieliczka, okolicznych parafii, wolontariusze ŚDM. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Śledziejowicach. Dzieci śpiewały pieśni, m.in. „Abba Ojcze”, i odczytały fragment „Tryptyku rzymskiego” autorstwa Jana Pawła II. Z kolei 13-letni uczeń szkoły muzycznej Wiktor Popiołek zagrał na trąbce hejnał wielicki.

Młodzież i mieszkańcy Wieliczki, Brzegów i okolicznych miejscowości w ramach przygotowań do ŚDM 2016 spotykają się w każdą niedzielę maja na rodzie ŚDM w Brzegach na tradycyjnych „majówkach”.

Źródło: Pope2016

KOMENTARZE

Brak komentarzy

zostaw komentarz