Huczne Święto Muzyki już w sobotę

czwartek, 23 czerwca 2016 Huczne Święto Muzyki już w sobotę

Wianki-Święto Muzyki rozśpiewają Kraków już w najbliższy weekend. Sześć scen i cały szereg dodatkowych atrakcji dostarczą mieszkańcom Krakowa i turystom mnóstwo niezapomnianych wrażeń! Miasto Kraków, Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa i Krakowskie Biuro Festiwalowe zapraszają do wspólnego świętowania!

 

Już w samo południe uczestnicy mogą odwiedzić Powiśle 11 i Bulwar(t) Sztuki nad Zalewem Nowohuckim, gdzie o 12.00 rozpoczną się pierwsze wydarzenia w ramach Wianków. Świętowanie potrwa aż do białego rana. Kulminacyjnym punktem imprezy będzie tradycyjne, a przede wszystkim efektowne widowisko pirotechniczne. O 22.30 ponad dwie tony fajerwerków rozświetli krakowskie niebo w spektakularnym spektaklu.

Bulwar(t) Sztuki nad Zalewem Nowohuckim i Powiśle 11 to zaledwie dwie z wielu lokalizacji, gdzie będzie można usłyszeć muzykę graną na żywo. Na Rynku Głównym i w jego najbliższym otoczeniu staną 3 sceny – Międzypokoleniowa, Krakowska oraz Hard Rock Cafe Kraków. Wystąpią na nich znakomici artyści – Grzegorz Turnau, Dawid Podsiadło, Natalia Przybysz, The Dumplings, Fisz Emade Tworzywo, Świetliki czy Stanisława Celińska z Zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko, ale to nie wszystko! W Barbakanie zaśpiewa norweski chór SK’Øyeren, a w pobliżu Sukiennic artyści Unsound Silent Disco zagrają dla mieszkańców Krakowa. Klubowa Noc pozwoli stracić resztki sił na parkietach klubów zaangażowanych w wydarzenie.

Wspomniany wcześniej Bulwar(t) Sztuki, przygotowany wspólnie z Klubem Kombinator i Teatrem Łaźnia Nowa, także będzie długo aktywny. O 20.00 rozpocznie się tam koncert Marii Pomianowskiej z przyjaciółmi, który będzie poprzedzony spektaklem i warsztatami dla dzieci.

Głodnych wyjątkowych wrażeń z pewnością przyciągnie scena Spragnieni Lata, na której wystąpią Maja Koman oraz zespół Spragnionych Lata. Tymona Tymański, Natalia Grosiak, Natalia Przybysz, Krzysztof Zalewski wraz muzykami The Transistors zmierzą się z legendą – piosenkami The Beatles z kultowego „The White Album”. Fani Krzysztofa Zalewskiego jednak nie będą mogli usłyszeć go solo, ale wspólny koncert z gwiazdorskim zespołem Spragnionych Lata z pewnością dostarczy niezapomnianych emocji.

Scena Spragnieni Lata stanie w pobliżu Wisły, zaś rzeka będzie metaforyczną estradą dla wielu wiankowych występów. Nad nią zaśpiewa Capella Cracoviensis, która da koncert na Moście Dębnickim w ramach Wodnej Masy Krytycznej. Natomiast Christof Schläger zagra „Koncert na 3 balony i 100 syren” w ramach Festiwalu Audio Art na Bulwarze Wołyńskim. Niech nikogo nie zdziwią więc odgłosy alarmowych syren, które będzie można usłyszeć po godzinie 21.00 (są one elementem performatywnej sztuki audiowizualnej, zaplanowanej podczas tego wydarzenia).

Nieco dalej od Wisły, na Kazimierzu, Alchemia, Kolory Kolektyw i Świetlica przyłączyły się do świętowania z „Krakowskim Graniem”. Na dachu Okrąglaka na Placu Nowym zagrają Krakow Improvisers Orchestra, Fertile Hump, PoPieronie, Hatti Vatti i Raphael Roginski, którzy tworzą różne nurty muzyczne. Ich wspólnym mianownikiem jest wysoki poziom artystyczny i muzyczny.

Wianki – Święto Muzyki już w najbliższą sobotę! Wszystkie wydarzenia w ramach Wianków – Święta Muzyki tradycyjnie są bezpłatne. Dokładny program wydarzenia znajduje się na stronie internetowej www.wianki.eu.

Autor: pr / KBF

KOMENTARZE

Brak komentarzy

zostaw komentarz