• wtorek, 31 maja 2016Jan Paweł II najbardziej rozpoznawalną postacią Kościoła wśród Polaków

  Polacy deklarują znajomość postaci Kościoła XX wieku, mających istotny udział w obaleniu komunizmu; niemal wszyscy rozpoznają Jana Pawła II (99,2 proc.), ks. Jerzego Popiełuszko (98,7 proc.) oraz kardynała Stefana Wyszyńskiego (97,7 proc.) - wynika z badania Fundacji Energia dla Europy.

  czytaj więcej...
 • sobota, 21 maja 2016Gry i zabawy z Janem Pawłem II

  Przez kilka godzin sobotniego przedpołudnia trwała w stolicy Małopolski gra miejska "Śladami św. Jana Pawła II". Wydarzenie zorganizował Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

  czytaj więcej...
 • środa, 18 maja 2016Oddaj krew w urodziny św. Jana Pawła II

  Zarząd Pierwszego Klubu Honorowych Dawców Krwi Cracovia Pasy zaprasza do udziału w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się w środę, 18 maja w godz. 11.00-15.00 na Małym Rynku w Krakowie.

  czytaj więcej...
 • poniedziałek, 16 maja 2016Poznaliśmy laureatów XII edycji Konkursu Papieskiego

  Karolina Szabat została laureatką XII edycji Konkursu Papieskiego organizowanego przez Instytut Tertio Millennio. W sali Okna Papieskiego przy Franciszkańskiej 3 odbył się finał i wreczenie nagród. Laureatom gratulował kardynał Stanisław Dziwisz.

  czytaj więcej...
 • niedziela, 15 maja 2016Katowice: gra miejska o Janie Pawle II i ŚDM

  W Katowicach prawie 400 młodych wzięło udział w grze miejskiej „Św. Jan Paweł II naszym Przewodnikiem”. To już 5. edycja zabawy, która ma jednocześnie wcielać w życie myśli Papieża-Polaka – przypomina ks. Robert Kaczmarek, koordynator Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w archidiecezji katowickiej....

  czytaj więcej...
 • środa, 11 maja 2016Pierwszy polski musical o życiu Karola Wojtyły

  Ponad 300 osób zgłosiło się do castingu, który ma wyłonić aktorów do niektórych ról w musicalu „Karol” o życiu Karola Wojtyły. Premiera spektaklu odbędzie się 25 lutego w Krakowie. W tytułowej roli wystąpi Jacek Kawalec, a towarzyszyć mu będą gwiazdy polskiej sceny.

  czytaj więcej...
 • wtorek, 10 maja 2016Św. Jan Paweł II patronem Domu Pomocy Społecznej przy ul. Praskiej

  Dom Pomocy Społecznej przy ul. Praskiej 25 otrzyma 11 maja imię św. Jana Pawła II. Okazją jest jubileusz 50-lecia placówki. W uroczystości wezmą udział kard. Stanisław Dziwisz i Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta Andrzej Kulig.

  czytaj więcej...
 • wtorek, 10 maja 2016Gra miejska "Śladami św. Jana Pawła II"

  Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza osoby indywidualne i grupy do uczestnictwa w grze miejskiej "Śladami św. Jana Pawła II". Celem gry jest zapoznanie Małopolan z krakowskim okresem życia Karola Wojtyły - jako studenta, kleryka, księdza, biskupa i kardynała.

  czytaj więcej...
 • poniedziałek, 9 maja 2016Kaplica Amerykańska poświęcona

  W sobotę, 7 maja, abp John Myers, metropolita Newark w USA dokonał poświęcenia Kaplicy Amerykańskiej w Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie. Kaplica znajduje się w górnym kościele Sanktuarium i ozdobiona jest mozaikami autorstwa o. Marco Rupnika SJ.

  czytaj więcej...
 • sobota, 2 kwietnia 2016Toruń: nowy kościół pw. św. Jana Pawła II w urodziny papieża Polaka

  18 maja br. odbędzie się w Toruniu uroczyste poświęcenie nowego kościoła p.w. NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II – poinformował bp Andrzej Suski.

  czytaj więcej...