• wtorek, 5 lipca 2016Ormiański arcybiskup katolicki po podróży Papieża do Armenii

  Przesłanie Papieża Franciszka podczas jego niedawnej wizyty w Armenii dotarło do wszystkich 13 mln Ormian na całym świecie – uważa ordynariusz katolików obrządku ormiańskiego w Europie Wschodniej. O znaczeniu tej podróży Ojca Świętego abp Raphael Minassian mówił w wywiadzie dla Radia Watykańskiego.

  czytaj więcej...
 • poniedziałek, 27 czerwca 2016Komentarze po papieskiej pielgrzymce do Armenii

  Papieską pielgrzymkę do Armenii dla Radia Watykańskiego komentują ks. Andrzej Majewski, Dyrektor Programowy Radia Watykańskiego i red. Andrzej Grajewski z Gościa Niedzielnego.

  czytaj więcej...
 • sobota, 25 czerwca 2016Ks. Lombardi: dlaczego Papież mówi o ludobójstwie

  Papież użył słowa „ludobójstwo” nie aby rozdrapywać rany, ale po to, by je uzdrowić i zapobiec im na przyszłość. Tak skomentował wczorajsze przemówienie Franciszka do władz Armenii watykański rzecznik prasowy, który towarzyszy mu w podróży. Ks. Federico Lombardi zwrócił uwagę na wielkie znaczenie, jakie ma dla Ormian p...

  czytaj więcej...
 • sobota, 25 czerwca 2016Papież komentuje Brexit: wola wyrażona przez społeczeństwo

  Podróż z Rzymu do Erywania trwała 4 godz. W czasie lotu Franciszek pozdrowił krótko ponad 70 dziennikarzy, którzy towarzyszą mu w podróży. Dłuższą konferencję prasową zapowiedział na drogę powrotną.

  czytaj więcej...
 • piątek, 24 czerwca 2016Abp Gądecki: wobec Brexitu potrzebna jest solidarność europejska

  Szanujemy decyzję Brytyjczyków, ale nie możemy zapomnieć, że jedność jest lepsza od podziałów, a solidarność europejska to dorobek wielu pokoleń – mówi abp Stanisław Gądecki w kontekście wyników referendum w sprawie opuszczenia przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej.

  czytaj więcej...
 • wtorek, 14 czerwca 2016Ks. Śledziewski: nowy dokument to potrzebna Kościołowi instrukcja

  Tuż po publikacji dokumentu „Iuvenescit Ecclesia” ks. Sławomir Śledziewski z Kongregacji Nauki Wiary podkreślił w rozmowie z Radiem Watykańskim, że będzie on bardzo ważnym wskazaniem co do postępowania wobec nowych ruchów w Kościele. Chodzi bowiem o to, by otwierać się na rzeczywiste działanie Ducha Świętego....

  czytaj więcej...
 • sobota, 11 czerwca 2016Efekt Franciszka

  Efekt Franciszka - tak określa się zjawisko powrotu wiernych do kościołów, na msze i do konfesjonałów, głównie we Włoszech. Rekordowo wysoki poziom zaufania do papieża z Argentyny sprawił, że do Kościoła ponownie zbliżyli się ci, którzy dawno od niego odeszli.

  czytaj więcej...
 • wtorek, 7 czerwca 2016Sobór na Krecie nie będzie powszechny, bo zabraknie Kościoła zachodniego

  Wszechprawosławny Sobór na Krecie będzie ważnym i historycznym wydarzeniem dla całego świata chrześcijańskiego – pisze na łamach jutrzejszego L’Osservatore Romano o. Hyacinthe Destivelle. Ten francuski dominikanin, który w przeszłości przez wiele lat pracował w Rosji, jest aktualnie urzędnikiem Papieskiej Rady ds. Jedn...

  czytaj więcej...
 • poniedziałek, 6 czerwca 2016Rzecznik KEP: o. Papczyński – twardziel w habicie

  „Prawdziwych mężczyzn nam potrzeba, a nie nicponi, nie mętów społecznych. Dajcie Ojczyźnie Polaków, nie pachołków, to jest dajcie ludzi silnych, odważnych, zdolnych do wielkich wysiłków” – pisał o. Stanisław Papczyński, którego Papież Franciszek kanonizuje w niedzielę 5 czerwca, dając go za przykład światu - mówi rzecz...

  czytaj więcej...
 • sobota, 28 maja 2016Kard. Koch: żydowski szabat uczy nas świętować niedzielę

  Katolicy mogą się wiele nauczyć od wyznawców judaizmu, gdy chodzi o znaczenie rodziny i cotygodniowego dnia odpoczynku. Opinię tę wyraził 18 maja kard. Kurt Koch po dwudniowym spotkaniu 11 katolickich i żydowskich teologów, które odbyło się w zeszłym tygodniu na brytyjskim uniwersytecie w Cambridge.

  czytaj więcej...