Koncert charytatywny Ad Operam dla franciszkańskich misjonarzy

czwartek, 23 czerwca 2016 Koncert charytatywny Ad Operam dla franciszkańskich misjonarzy

W niedzielę 26 czerwca o godz. 17.30 przy Franciszkańskiej 4 w Krakowie (Aula bł. Jakuba) odbędzie się koncert charytatywny „Pomoc dla misjonarzy w Andach”. Dawną i współczesną muzykę sakralną wykona zespół „Ad Operam”.

 

W trakcie koncertu, organizowanego przez Fundację Promocji Kultury i Sztuki „Ad Operam” i Fundację Brat Słońce, będą zbierane datki na niezbędny samochód dla franciszkańskich misjonarzy, którzy mają pod swoją opieką 72 wioski rozsiane po wysokich Andach. Niektóre z nich położone są nawet na wysokości 4000 m n.p.m.

Bracia z Polski kontynuują tam misję ewangelizacyjno-charytatywną Błogosławionych Misjonarzy: Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, którzy 25 lat temu ponieśli w Pariacoto śmierć męczeńską.

Akcję „Samochód dla Pariacoto” wsparli również kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc i dziennikarz sportowy Przemysław Babiarz, którzy zostali ambasadorami kampanii.

„I Ty możesz pomóc, dzięki Tobie misjonarze będą mogli bezpiecznie dotrzeć do czekających na nich ludzi w odległych wioskach” – czytamy na specjalnej stronie kampanii: www.samochoddlapariacoto.pl.

Autor: jms

KOMENTARZE

Brak komentarzy

zostaw komentarz