Konna pielgrzymka miłosierdzia u Ojca Świętego

poniedziałek, 4 lipca 2016 Konna pielgrzymka miłosierdzia u Ojca Świętego

Papież Franciszek pozdrowił na niedzielnej modlitwie Anioł Pański pielgrzymów, którzy pieszo, konno, na rowerach i motocyklach przybyli do Watykanu z okazji Jubileuszu Miłosierdzia. Byli wśród nich uczestnicy niezwykłej pielgrzymki, która w marcu wyruszyła na koniach z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiernikach i dzięki międzynarodowej sztafecie, dotarła do Watykanu. Pielgrzymi modlili się Ojcem Świętym na Anioł Pański.

 

„Dotarliśmy z Krakowa, z sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Zaczęliśmy 9 marca. 25 naszych koni, 3 krakowskie dorożki i jedna maratonka, czyli sportowy wóz koński - mówi Radiu Watykańskiemu jeden z pielgrzymów, ks. Adam Niwiński z duszpasterstwa środowisk jeździeckich w archidiecezji krakowskiej. - Przejechaliśmy przez takie miejsca jak: Tyniec, Kalwaria Zebrzydowska, Ludźmierz, gdzie spotkaliśmy się z jeźdźcami z Podhala. I z sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w grupie ponad stu koni i fiakierskich wozów dojechaliśmy w śniegu na granicę ze Słowacją. Tam przekazaliśmy pałeczkę Drogi Miłosierdzia jeźdźcom z tego kraju. Po drodze doświadczyliśmy niesamowitej życzliwości ludzi. Przez pierwsze dni padał nam deszcz, natomiast spotykani ludzie bardzo dbali zarówno o nas, jak i o nasze konie. Pomysł pielgrzymki wyszedł ze środowiska Włoskiej Federacji Jeździeckiej. Zaproponowali oni, by w Jubileuszu Miłosierdzia przejechać konno między sanktuarium w Łagiewnikach i bazyliką w św. Piotra. Do tej pielgrzymki zostali zaproszeni jeźdźcy z pięciu krajów: Polski, Słowacji, Austrii, Słowenii i Włoch. Pełna nazwa naszej pielgrzymki podkreśla to, że jest to Droga Miłosierdzia na koniu poprzez Europę”.

Pielgrzymi wręczyli Papieżowi znak miłosierdzia. Była nim mozaika przedstawiająca drogę człowieka, który poprzez świat przyrody spotyka się z Bogiem. Druga taka mozaika trafiła do sanktuarium w Łagiewnikach.

Autor: bz/ rv
Źródło: Radio Watykańskie

KOMENTARZE

Brak komentarzy

zostaw komentarz