Krzysztof Hołowczyc ambasadorem akcji „Samochód dla Pariacoto”

czwartek, 16 czerwca 2016 Krzysztof Hołowczyc ambasadorem akcji „Samochód dla Pariacoto”

„Ekstremalne odcinki, wyczerpujące trasy, zadania dla ludzi o stalowych nerwach – wiem coś o tym. Znam te warunki z rajdów terenowych”– mówi Krzysztof Hołowczyc, kierowca rajdowy i Ambasador akcji „Samochód dla Pariacoto”, która wspiera franciszkańską misję w Peru.

 

Drogi, po których jeżdżą misjonarze w peruwiańskich Andach są bardzo wymagające, strome i piaszczyste. Parafia w Pariacoto obejmuje aż 73 wioski, do których bracia muszą wyjechać nawet na wysokość 4 000 m n.p.m. Franciszkanie pokonują ostre zakręty wzdłuż przepaści, aby dotrzeć do czekających na nich Indian w Andach.

„Dla misjonarzy franciszkańskich w Andach, w Pariacoto, pokonywanie ekstremalnych odcinków na wysokości 4000 m to codzienność. W takich warunkach umiejętności techniczne i odwaga nie wystarczą, potrzeba też odpowiedniego sprzętu” – mówi z uznaniem Hołowczyc w najnowszym spocie kampanii „Samochód dla Pariacoto” prowadzonej przez Fundację Brat Słońce.

Franciszkanie w Andach pokonują dziennie dziesiątki kilometrów piaszczystymi drogami, które w czasie deszczu zmieniają się w lawiny błota. Do tego ostre zakręty i strome podjazdy – to wszystko powoduje, że samochody w bardzo szybkim tempie ulegają zużyciu. Konieczna jest częsta wymiana środków transportu, ponieważ jazda zużytym samochodem jest niebezpieczna, a w tamtych warunkach grozi nawet osunięciem w przepaść. Dlatego Fundacja Brat Słońce prowadzi zbiórkę funduszy na zakup terenowego samochodu dla misjonarzy, potrzebnych jest 120 000 zł. Pomagać można poprzez stronę internetową www.samochoddlapariacoto.pl. Włączenie się w akcję to uczestniczenie w niesieniu Pokoju i Dobra na cały świat.

Fundacja Brat Słońce została powołana z inicjatywy krakowskiej Prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Franciszkanów), aby wspierać inicjatywy i dzieła podejmowane przez Zakon. W obszarze działania znajdują się dzieła na rzecz osób potrzebujących w Polsce i poza granicami kraju, programy edukacyjne oraz działalność wspierająca kulturę i pielęgnowanie historii.

Autor: pr / samochoddlapariacoto.pl

KOMENTARZE

Brak komentarzy

zostaw komentarz