• środa, 6 lipca 2016Pielgrzymi odwiedzą Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej

  Blisko 1300 pielgrzymów w czasie Światowych Dni Młodzieży odwiedzi Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej k. Łańcuta (Podkarpackie) - poinformował PAP dyrektor placówki Mateusz Szpytma.

  czytaj więcej...
 • wtorek, 28 czerwca 2016Festiwal ARS CAMERALIS 2016

  XIII edycja Letniego Festiwalu Krakowskiej Opery Kameralnej ARS CAMERALIS 2016 trwać będzie od 24 lipca do 28 sierpnia. Spektakle prezentowane będą w siedzibie KOK oraz w zabytkowych wnętrzach kościołów Krakowa i Małopolski.

  czytaj więcej...
 • sobota, 25 czerwca 2016Rusza nabór do konkursu na najlepsze scenariusze filmowe

  105 tysięcy złotych za najlepsze scenariusze Filmowe związane z Małopolską! Rusza IX edycja konkursu „Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa". Fundatorami nagród są: Województwo Małopolskie, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Telewizja Polska Oddział w Krakowie oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe.

  czytaj więcej...
 • czwartek, 23 czerwca 2016"W tym dniu inaugurujemy Światowe Dni Młodzieży"

  Od 24 czerwca w Muzeum Narodowym w Krakowie będzie można oglądać jedyną wystawę towarzyszącą Światowym Dniom Młodzieży "Maria Mater Misericordiae". - Tak naprawdę w tym dniu inaugurujemy Światowe Dni Młodzieży - mówił dr hab. Andrzej Betlej, dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie.

  czytaj więcej...
 • czwartek, 23 czerwca 2016Huczne Święto Muzyki już w sobotę

  Wianki-Święto Muzyki rozśpiewają Kraków już w najbliższy weekend. Sześć scen i cały szereg dodatkowych atrakcji dostarczą mieszkańcom Krakowa i turystom mnóstwo niezapomnianych wrażeń! Miasto Kraków, Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa i Krakowskie Biuro Festiwalowe zapraszają do wspólnego św...

  czytaj więcej...
 • wtorek, 21 czerwca 2016Wyjątkowa Cracovia Sacra

  9. edycja Nocy Cracovia Sacra będzie wyjątkowa, bo potrwa kilka dni i to w czasie Światowych Dni Młodzieży. Turystów, pielgrzymów i krakowian organizatorzy zapraszają do krakowskich kościołów i klasztorów od 24 do 27 lipca.

  czytaj więcej...
 • poniedziałek, 20 czerwca 2016Wyzwania i tańce na Jarmarku Świętojańskim!

  Siódmy Jarmark Świętojański rozpocznie się już 24 czerwca! Na spragnionych przygód czekają ekscytujące wyzwania, których finałem będzie objęcie Żebraczego Tronu szesnastowiecznego Krakowa!

  czytaj więcej...
 • środa, 15 czerwca 20162500 uczestników, 60 gości, 40 wydarzeń

  Zakończył się 5. Festiwal Miłosza

  czytaj więcej...
 • poniedziałek, 13 czerwca 2016Dzieło Berniniego po raz pierwszy w Polsce

  Na tydzień przed otwarciem wystawy „Maria. Mater Misericordiae”, od 14 czerwca, EUROPEUM – Ośrodek Kultury Europejskiej zaprasza na pokaz dzieła Giovanniego Lorenza Berniniego (1598–1680), najwybitniejszego artysty barokowego w Europie: wykonanego z brązu medalionu portretowego z wizerunkiem papieża Klemensa X (pochodz...

  czytaj więcej...
 • poniedziałek, 13 czerwca 2016"Brat naszego Boga" w rocznicę chrztu Karola Wojtyły

  Z okazji 96. rocznicy Chrztu św. Jana Pawła II - 19 czerwca 2016 r. o godz. 17.00 - w Sali Teatralnej przy Placu Jana Pawła II 1 w Wadowicach Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II organizuje spektakl teatralno-filmowy na podstawie dramatu Karola Wojtyły „Brat naszego Boga” w reżyserii Artura Dziurmana. W roli...

  czytaj więcej...