• piątek, 8 lipca 2016Pierwsze w Polsce Muzeum Figur Woskowych otwarte w Krakowie

  7 lipca dokładne w południe, na dźwięk dzwonu i hejnału z wieży Mariackiej, ks. Bronisław Fidelus infułat archidiecezji krakowskiej w zastępstwie kard. Stanisława Dziwisza oraz Marian Dreszer, dyrektor Polonia Wax Museum przecięli uroczyście wstęgę otwierając pierwsze w Polsce Muzeum Figur Woskowych.

  czytaj więcej...
 • czwartek, 7 lipca 2016Różaniec dla Papieża Franciszka

  Ten piękny czerwony różaniec z chleba zrobiły niepełnosprawne dzieci. Ich marzeniem jest, żeby podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie wręczyć go papieżowi Franciszkowi.

  czytaj więcej...
 • czwartek, 7 lipca 2016Koniec drugiego etapu rozbudowy lotniska Balice

  Zakończono drugi etap rozbudowy terminalu pasażerskiego Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków Balice. Prace polegały na rozbudowie i modernizacji starej hali. Według władz portu lotnisko jest gotowe na przyjęcie pielgrzymów na ŚDM.

  czytaj więcej...
 • środa, 29 czerwca 2016Bilety komunikacji miejskiej w czasie ŚDM za 15 zł

  15 zł będzie kosztował bilet komunikacji miejskiej obowiązujący w Krakowie w trakcie ŚDM, od 26 do 31 lipca – zdecydowali w środę radni. Niska cena ma zachęcić do korzystania z komunikacji zbiorowej nie tylko pielgrzymów, ale przede wszystkim mieszkańców.

  czytaj więcej...
 • piątek, 24 czerwca 2016Uwaga na upały

  Władze miasta i województwa ostrzegają mieszkańców przed falą upałów. Radzą też jak radzić sobie z nadmiarem słońca i temperatury.

  czytaj więcej...
 • czwartek, 23 czerwca 2016Najbardziej kreatywne europejskie miasta spotkają się w Krakowie

  W dniach od 24 do 25 czerwca w Krakowie odbędzie się drugi, po edynburskim, zjazd Sieci Miast Festiwalowych (Festival Cities Network), która skupia czołowe ośrodki kulturalne na świecie, uznające festiwale za narzędzie zrównoważonego rozwoju w wymiarach kulturalnym, społecznym i ekonomicznym. Delegaci 5 krajów spotkają...

  czytaj więcej...
 • piątek, 10 czerwca 2016Trwają zgłoszenia do nagrody IPN „Świadek Historii”

  Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie zaprasza instytucje, organizacje społeczne i osoby fizyczne do zgłaszania lokalnych kandydatów do V edycji Nagrody Honorowej „Świadek Historii”.

  czytaj więcej...
 • środa, 8 czerwca 2016Zakończyła się III edycja programu edukacyjnego “Młody Asyż"

  31 maja 2016 roku Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zakończył III edycję programu edukacyjnego “Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju”, w ramach projektu “Oblicza Dialogu”. Hasłem tegorocznych spotkań było: „Źródła wiary. Rola świętych ksiąg w kulturze i religii”. Projekt adres...

  czytaj więcej...
 • wtorek, 7 czerwca 2016Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia po raz dziewiąty

  8 czerwca 2016 roku o godz. 10:00 w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbędzie się uroczysta gala podsumowująca IX edycję małopolskiego projektu "Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia" przygotowującego uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do niesienia pomocy potrzebującym. Wyróżnionym szkołom zostaną wręczone...

  czytaj więcej...
 • piątek, 3 czerwca 2016Nowy przystanek kolejowy dla mieszkańców i pielgrzymów

  Przystanek kolejowy przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach i Centrum Jana Pawła II będzie gotowy tuż przed Światowymi Dniami Młodzieży.

  czytaj więcej...