Mobilna klinika dla uchodźców

środa, 29 czerwca 2016 Mobilna klinika dla uchodźców

Mobilna klinika dla uchodźców to symboliczny dar młodych dla papieża Franciszka. „Mamy nadzieję - już wkrótce będzie służyć uchodźcom z obszarów dotkniętych konfliktem wojennym w Syrii” – zapowiada krakowska Caritas.

 

Mobilna klinika dla uchodźców zostanie zaprezentowana w czwartek na Campus Misericordiae. Krakowska Caritas poinformuje także o planowanym rozpoczęciu akcji crowdfundingowej #Misericordes.

Zainicjowany przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej międzynarodowy projekt „Misericordes”, który rozpocznie się 3 lipca i będzie towarzyszył Światowym Dniom Młodzieży jest odpowiedzią na wezwanie papieża Franciszka, dające sygnał do stawiania „pomników” Roku Miłosierdzia. Efektem akcji „Misericordes” ma być sfinansowanie wyposażenia ośrodka wsparcia dziennego wraz z domem stałego pobytu dla osób starszych „Campus Misericordiae" w Brzegach, centrum Caritas „Chleb Miłosierdzia" oraz zakup tzw. klinik mobilnych, które będą służyły ludziom w najbardziej zapalnych punktach świata – m.in. w obozach dla uchodźców oraz miejscach klęsk żywiołowych.

„Liczymy na to, że w domu „Campus Misericordiae” w trakcie Światowych Dni Młodzieży na dłużej zatrzyma się papież Franciszek. W niedalekiej przyszłości dom ten ma zapewnić godną opiekę seniorom i osobom niepełnosprawnym, a także zapewnić dach nad głową ludziom pozbawionym schronienia. Z kolei dzięki Centrum Caritas „Chleb Miłosierdzia” zorganizowany zostanie magazyn i punkt wydawania żywności dla parafii, które rozdzielą ją między osoby potrzebujące” – informuje Agnieszka Homan, z Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Autor: pr / krakowcaritas.pl

KOMENTARZE

Brak komentarzy

zostaw komentarz