Modlitwa przy relikwiach bł. Brata Karola

wtorek, 5 lipca 2016 Modlitwa przy relikwiach bł. Brata Karola

Małe siostry Jezusa zapraszają na wspólną modlitwę przy relikwiach bł. brata Karola de Foucauld, od 17 do 19 lipca, w parafii MB Częstochowskiej na Szklanych Domach w Krakowie.

 

W niedzielę na każdej mszy św., a w poniedziałek i wtorek na mszach o godz. 18.00 można będzie posłuchać o niesamowitym życiu bł. brata Karola i o aktualności jego przesłania.

Modlitwa przy relikwiach jest elementem trwającego jubileuszowego roku brata Karola de Foucauld, który obchodzony jest w 100 lat od jego śmierci. Przez cały rok relikwie br. Karola peregrynują po różnych miastach Polski.

Utraconą we wczesnym młodzieńczym wieku wiarę, Karol de Foucauld odzyskał na ziemiach islamu, patrząc na tłumy modlących się muzułmanów. Jezus z Nazaretu stał się miłością jego życia. Karol zrozumiał , że jest młodszym bratem Jezusa, że Królestwo Jezusa to odbudowane powszechne braterstwo i poszedł wcielać w życie tę czułą, braterską miłość właśnie tam, gdzie odnalazł skarb wiary. Najpierw zamieszkał wśród  Beduinów w Beni-Abbes ( Algieria ), a potem pośród Tuaregów w Tamanrasset. Tamta też ziemia przyjęła jego krew, gdy 1 grudnia 1916 roku został napadnięty i zastrzelony. Na tamtej ziemi rodziły się wspólnoty małych sióstr i małych braci Jezusa, dziś rozproszone po całym świecie.

Więcej informacji na temat jubileuszu można znaleźć na www.malybrat.opole.pl.

Źródło: Archidiecezja Krakowska

KOMENTARZE

Brak komentarzy

zostaw komentarz