• wtorek, 5 lipca 2016Modlitwa przy relikwiach bł. Brata Karola

  Małe siostry Jezusa zapraszają na wspólną modlitwę przy relikwiach bł. brata Karola de Foucauld, od 17 do 19 lipca, w parafii MB Częstochowskiej na Szklanych Domach w Krakowie.

  czytaj więcej...
 • czwartek, 30 czerwca 2016Nowy proboszcz parafii Wszystkich Świętych

  29 czerwca w Krakowie miała miejsce uroczystość objęcia parafii Wszystkich Świętych w Krakowie przez ks. prof. Jana Machniaka. „Mam nadzieję, że nowy proboszcz, profesor Papieskiego Uniwersytetu, przybliży do tej świątyni ludzi kultury i twórczej pracy” – powiedział w homilii kard. Stanisław Dziwisz....

  czytaj więcej...
 • wtorek, 28 czerwca 2016Między nauką a Nową Ewangelizacją

  W poniedziałek wieczorem, 27 czerwca, w kawiarni „De Revolutionibus” odbyła się debata „Nauka i religia a Nowa Ewangelizacja”. Prelegentami wydarzenia byli Antoni Tompolski, lider wspólnoty „Góra Oliwna” oraz ks. dr hab. Wojciech Grygiel z Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie....

  czytaj więcej...
 • poniedziałek, 27 czerwca 2016Auto dla misjonarzy

  W niedzielę, 26 czerwca w krakowskim klasztorze franciszkanów odbył się koncert charytatywny „Pomoc dla misjonarzy w Andach”. W ramach wydarzenia uzbierano ponad 1100 zł na zakup nowego terenowego samochodu dla misji franciszkańskiej w Peru.

  czytaj więcej...
 • sobota, 25 czerwca 2016Abp Hoser o miłosierdziu w rodzinie

  Abp Henryk Hoser przewodził w piątek 24 czerwca rejsowi ewnagelizacyjnemu po wodach Wisły w Krakowie. "Miłosierdzie kosztuje. Kto czyni miłosierdzie, robi to jednocześnie własnym kosztem. Nie kosztem innych" - mówił w kontekście miłości miłosiernej w rodzinie ordynariusz warszawsko-praski.

  czytaj więcej...
 • środa, 22 czerwca 2016Proces ks. Skargi przechodzi do Watykanu

  Wczoraj, 21 czerwca w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Krakowie miała miejsce uroczysta sesja zamykająca postępowanie diecezjalne w procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym ks. Piotra Skargi SJ. Zgromadzone dokumenty zostaną teraz przekazane do Rzymu.

  czytaj więcej...
 • niedziela, 19 czerwca 2016Kraków modlił się w intencji metropolity seniora

  19 czerwca krakowianie zgromadzili się w bazylice Mariackiej, aby wspierać duchowo kard. Franciszka Macharskiego. "Lekarze proszą, aby modlić się w jego intencji" - powiedział przewodniczący Eucharystii ks. infułat Bronisław Fidelus, wikariusz generalny archidiecezji krakowskiej.

  czytaj więcej...
 • sobota, 18 czerwca 2016Motocyklem do papieża Franciszka

  18 czerwca z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach do Watykanu wyruszyła pielgrzymka "Iskra Miłosierdzia". Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w wyprawie, która rozpoczęła się w sobotę rano, uczestniczy blisko 180 osób na 130 motocyklach.

  czytaj więcej...
 • sobota, 18 czerwca 2016Wymowne świadectwo br. Alberta

  17 czerwca w Kościele wspominano św. brata Alberta. Mszy św. odpustowej w Sanktuarium Ecce Homo w Krakowie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz.

  czytaj więcej...
 • czwartek, 16 czerwca 2016Stan kard. Macharskiego „ciężki, ale stabilny”

  Kard. Franciszek Macharski przeszedł dziś udany zabieg stabilizacji potyliczno-szyjnej kręgosłupa. Stan Kardynała jest ciężki, ale stabilny – informuje biuro prasowe Archidiecezji Krakowskiej.

  czytaj więcej...