• środa, 1 czerwca 2016Polska zrezygnuje z wprowadzania czasu letniego?

  Do Senatu wpłynęła petycja o zniesienie w Polsce czasu letniego i wprowadzenie czasu środkowoeuropejskiego obowiązującego cały rok. Senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji 17 maja 2016 r. zapoznała się z petycją Stowarzyszenia Interesu Społecznego „WIECZYSTE” z Warszawy i rozważa podjęcie inicjatywy le...

  czytaj więcej...
 • wtorek, 24 maja 2016Kolejni Polacy "Sprawiedliwymi wśród narodów świata"

  24 maja w Siemiatyczach miała miejsce uroczystość wręczenia medalu „Sprawiedliwy wśród narodów świata”. W tym dniu w dawnej siemiatyckiej synagodze zjawili się niezwykli goście.

  czytaj więcej...
 • niedziela, 15 maja 2016Życzenia pary prezydenckiej z okazji Dnia Rodziny

  W rodzinach uczymy się życia, odpowiedzialności za innych, szczególnego rodzaju miłości; Międzynarodowy Dzień Rodziny to wzruszające święto – mówią prezydent i pierwsza dama w nagraniu z życzeniami dla polskich rodzin.

  czytaj więcej...
 • czwartek, 5 maja 2016Będzie nowe muzeum na terenie obozu zagłady w Sobiborze

  Od zabezpieczenia miejsc masowych grobów rozpoczną się prace utworzenia Muzeum – Miejsca Pamięci na terenie byłego niemieckiego obozu zagłady w Sobiborze w województwie lubelskim, gdzie naziści zamordowali ok. 170 tys. Żydów z Polski i innych krajów Europy.

  czytaj więcej...
 • środa, 4 maja 201613. maja premier Szydło na audiencji u papieża

  Premier Beata Szydło 13. maja zostanie przyjęta na audiencji u papieża Franciszka - poinformował 4. maja PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek. Dodał, że tematem rozmowy będą przygotowania do Światowych Dni Młodzieży i polityka prorodzinna polskiego rządu.

  czytaj więcej...
 • wtorek, 3 maja 2016Wanda Półtawska odznaczona Orderem Orła Białego

  Z okazji Narodowego Święta Trzeciego Maja Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu. Orderem Orła Białego odznaczona została m. in. Wanda Półtawska.

  czytaj więcej...
 • czwartek, 28 kwietnia 2016Chrzest Polski i wybór Karola Wojtyły na papieża - ważnymi datami dla Polaków

  Chrzest Polski to jedno z najistotniejszych i przełomowych wydarzeń dla losów naszego kraju. Spośród wydarzeń XX-wiecznych Polacy za znaczące uważają m.in. wybór Karola Wojtyły na papieża – wynika z najnowszego sondażu CBOS dotyczącego świadomości historycznej obywateli naszego kraju.

  czytaj więcej...
 • wtorek, 26 kwietnia 2016Nowoczesna ekologia a nauczanie papieża Franciszka

  Większa wrażliwość ekologiczna w świetle nauczania papieża Franciszka oraz konieczność stworzenia nowoczesnej energetyki, zwłaszcza w regionach najbiedniejszych i najbardziej narażonych na degradację środowiska – to niektóre zagadnienia poruszane podczas konferencji „Nowoczesna energetyka i ekologia a nauczanie Papieża...

  czytaj więcej...
 • wtorek, 26 kwietnia 2016Trwa wizytacja miejsc przed papieską pielgrzymką

  Przed papieską pielgrzymką na Jasną Górę, która zaplanowana jest na 28 lipca, do Sanktuarium przybyli przedstawiciele Stolicy Apostolskiej i członkowie komitetu organizacyjnego w Polsce. Celem objazdu jest wizytacja miejsc, w których przebywać będzie Ojciec Święty i wyznaczenie dokładnej trasy przejazdu papieża, co sta...

  czytaj więcej...
 • poniedziałek, 25 kwietnia 2016Obradowała Komisja Wspólna Przedstawicieli Rządu i Konferencji Episkopatu Polski

  Stan przygotowań do Światowych Dni Młodzieży i wizyty Papieża Franciszka w Polsce były tematami posiedzenia Komisji Wspólnej Przedstawicieli Rządu RP i Konferencji Episkopatu Polski. Odbyło się ono w poniedziałek 25 kwietnia w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

  czytaj więcej...