• niedziela, 10 lipca 201625. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

  Sympatycy katolickiego Radia Maryja przybyli 9 lipca z doroczną 2-dniową pielgrzymką na Jasną Górę. W homilii biskup świdnicki Ignacy Dec wezwał m.in. do okazywania wiary i chrześcijańskich wartości w życiu publicznym, mówił o roli wartości i Kościoła w uzdrowieniu Europy.

  czytaj więcej...
 • sobota, 9 lipca 2016Abp Migliore podsumowuje lata spędzone w Polsce

  - Polska to kraj zdolny do wzięcia swego losu we własne ręce; kraj, który może rozwijać się według priorytetów – mówi w wywiadzie dla Telewizji Polskiej nuncjusz apostolski abp Celestino Migliore. Hierarcha, który kończy swoją misję w Polsce udzielił specjalnego wywiadu dla programu „Między ziemią a niebem”. Podsumowuj...

  czytaj więcej...
 • sobota, 9 lipca 2016Kongres Młodzieży Polonijnej w Warszawie poprzedzi Dni w Diecezji i ŚDM

  Ponad 350 osób weźmie udział w pierwszym światowym Kongresie Młodzieży Polonijnej. Spotkanie odbędzie się od 17 do 20 lipca w Warszawie, tuż przed Dniami w Diecezji, po których młodzi Polacy z zagranicy wraz ze swymi duszpasterzami udadzą się na wydarzenia centralne Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

  czytaj więcej...
 • poniedziałek, 4 lipca 2016Potrzeba odwagi

  „Powołanie jest na pewno wspaniałą przygodą, ale potrzeba odwagi, by ten głos usłyszeć i za nim pójść” – mówi bp Wiesław Śmigiel z diecezji pelplińskiej, której seminarium przygotowało właśnie film promujący powołanie kapłańskie.

  czytaj więcej...
 • czwartek, 30 czerwca 2016Kryzys migracyjny to także wyzwanie dla Polski

  Narody Europy i Kościoły stoją przed ogromnym wyzwaniem, którym jest kryzys migracyjny. Przed tym wyzwaniem stanęła także Polska - napisali we wspólnym przesłaniu zwierzchnicy Kościołów chrześcijańskich w Polsce. Zdaniem rzecznika polskiego Biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) Rafała Kostrzyńskiego to pr...

  czytaj więcej...
 • środa, 29 czerwca 2016Psalm 130 podczas wizyty Franciszka w Auschwitz-Birkenau

  Zgodnie z życzeniem samego Ojca Świętego, podczas jego wizyty w byłym niemieckim nazistowskim obozie Auschwitz-Birkenau nastąpi tylko recytacja Psalmu 130 - informuje Nuncjatura Apostolska w Warszawie.

  czytaj więcej...
 • poniedziałek, 27 czerwca 2016Rzecznicy diecezji spotkali się w Warszawie

  Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie oraz przeżywanie 1050. rocznicy Chrztu Polski i Roku Miłosierdzia – to główne tematy spotkania rzeczników diecezjalnych, które miało miejsce dziś w Warszawie.

  czytaj więcej...
 • poniedziałek, 27 czerwca 2016Abp Gądecki: wraz z Franciszkiem będziemy dziękować za chrzest Polski

  Radość z możliwości wspólnego z papieżem Franciszkiem dziękczynienia za chrzest Polski wyraził 27 czerwca w Warszawie abp Stanisław Gądecki. Taki charakter będzie miała msza św. sprawowana na Jasnej Górze 28 lipca – przypomniał przewodniczący KEP podczas uroczystości wręczenia dyplomów partnerom nadchodzącej wizyty pap...

  czytaj więcej...
 • piątek, 24 czerwca 2016Prezydium Episkopatu wzywa do pojednania polsko-ukraińskiego

  „Chrześcijańskie przebaczenie jest wartością bezwarunkową obejmującą nawet największe niegodziwości, takie jak zabijanie niewinnych ludzi i ludobójstwo, czy przymusowe przesiedlenia” – czytamy w komunikacie Prezydium KEP przed 73. rocznicą zbrodni wołyńskiej. Biskupi piszą, że „wzajemne przebaczenie między narodami pol...

  czytaj więcej...
 • czwartek, 23 czerwca 2016Przewodniczący KEP składa życzenia z okazji Dnia Ojca

  Kościół - który opiera się na ojcostwie Boga - jest wdzięczny ojcom za ich odpowiedzialną postawę w rodzinach - powiedział abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w życzeniach z okazji Dnia Ojca.

  czytaj więcej...