Potrzeba odwagi

poniedziałek, 4 lipca 2016 Potrzeba odwagi

„Powołanie jest na pewno wspaniałą przygodą, ale potrzeba odwagi, by ten głos usłyszeć i za nim pójść” – mówi bp Wiesław Śmigiel z diecezji pelplińskiej, której seminarium przygotowało właśnie film promujący powołanie kapłańskie.

 

„Potrzeba odwagi. Do czego? Do odpowiedzi na głos Bożego wezwania. I może słowa te dla wielu wydają się być zbyt wielkie, zbyt odległe. A jednak głos Boga jest silniejszy” – zauważa kl. Kamil Ostrowski z pelplińskiego seminarium i stawia wiele pytań, na które odpowiedzi znalazły się w filmie „Potrzeba odwagi”: Czym jest powołanie? Jak je rozpoznać? Jak wygląda życie w seminarium? Do czego i w jaki sposób przygotowują się młodzi mężczyźni? Czy seminarium pozwala realizować własne pasje?

Film „Potrzeba odwagi (życie i studia w Pelplinie)” dostępny w serwisie YouTube przygotowali moderatorzy i klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Pelplińskiej. W klipie można zobaczyć wiele scen z życia codziennego kleryków oraz wypowiedzi m.in. rektora WSD w Pelplinie, prefekta kleryków czy ojca duchownego seminarium.

Autor: pr / wsd.pelplin.pl
Źródło: Franciszkanska3.pl

KOMENTARZE

Brak komentarzy

zostaw komentarz