• niedziela, 26 czerwca 2016Harcerstwem się żyje

  Mówią, że to przygoda życia. Opowiadają o niej z błyskiem w oku. Widać, że żyją tym na co dzień. Uprzejme, miłe, radosne, kulturalne. Harcerki z 1 Bialskiej Drużyny Harcerek „Ruczaj”!

  czytaj więcej...
 • czwartek, 26 maja 2016Gdy Bóg powołuje...

  Stoją w cieniu swoich synów. Najczęściej z cichą modlitwą w sercu i różańcem w ręku. Rozumieją, że droga ich dzieci wiąże się z pewną tajemnicą. Są skromne i szczęśliwe, a jednocześnie pełne troski i gotowości do pomocy.

  czytaj więcej...
 • piątek, 29 kwietnia 2016Księża, których się nie zapomina

  Dzięki niemu przystąpiłam do bierzmowania. Ks. Zając pobłogosławił ślub, ochrzcił mojego pierworodnego. A gdy i u mnie znaleziono guza, to pobiegłam najpierw do niego... Co mogę dodać? Odszedł nagle 2 lata temu. Na serce. Lekarz powiedział, że miał „styrany organizm”

  czytaj więcej...
 • wtorek, 23 lutego 2016O strażaku z WTC

  Jean Palombo przyleciała na Światowe Dni Młodzieży do Toronto, choć od dawna nie była już ani nastolatką, ani studentką. W zasadzie jedyną nicią, która łączyła ją z młodzieżą, był fakt, że była po prostu matką nastolatków – w tym 17-letniego Anthony’ego. Dwa lata wcześniej, latem 2000 r., Anthony wraz ze swoim ojcem Fr...

  czytaj więcej...
 • niedziela, 24 stycznia 2016Kawałek Polski w Himalajach

  W Nepalu nie ma polskiej ambasady. Za to w leżącej niespełna 30 km od stolicy kraju wiosce łopocze już polska flaga. Wkrótce też powstanie tam miejsce, które będzie taką „małą Polską”.

  czytaj więcej...
 • niedziela, 17 stycznia 2016Stolica Bożego Miłosierdzia

  Istnieje bardzo wiele pięknych określeń i tytułów, które są stosowane dla ukazywania walorów jednego z najpiękniejszych i najcenniejszych miast świata – Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa. Często te określenia padają, aby wskazać jakiś walor miasta, aby docenić to, co przez wieki wypracowało albo co stanowi jego d...

  czytaj więcej...
 • niedziela, 10 stycznia 2016Czas walki

  Doskonały sportowiec, błyskotliwy radca prawny i kreatywny ksiądz. Dzieli ich niemal wszystko. Wspólnym mianownikiem jest choroba, która na życiu każdego z nich odcisnęła inne piętno.

  czytaj więcej...
 • niedziela, 10 stycznia 2016Chcą być najważniejsze na świecie

  Mieszkają w obszernych i ładnych domach na zadrzewionych działkach. Nie muszą się martwić, jak do niedawna, czy będą miały co zjeść. Nie muszą uciekać przed agresją dorosłych. Mają tu wszystko, nawet rodzeństwo. Nie mają tylko rodziców

  czytaj więcej...
 • wtorek, 5 stycznia 2016Dzieci z procentami

  „Piwo to nie alkohol”, „Nie ma zabawy bez procentów”, „Nie pijesz - nie jesteś z nami” - powtarza spora część naszej młodzieży. Skutki takich przekonań mogą być opłakane.

  czytaj więcej...
 • sobota, 2 stycznia 2016Droga, która zmienia

  W licznych publikacjach można znaleźć informację, że Camino zmienia ludzi. Wielu takich poznałem po drodze. Dla mnie największą zmianą było wyrwanie się z pułapki bezsensownej konsumpcji - mówi Paweł Michalak, który pokonał pieszo prawie 1 tys. km, idąc Drogą św. Jakuba. Oprócz wyprawy do Santiago de Compostela ma na s...

  czytaj więcej...