Rocznica wizyty Jana Pawła II na Kasprowym Wierchu

poniedziałek, 6 czerwca 2016 Rocznica wizyty Jana Pawła II na Kasprowym Wierchu

Mija 19 lat od ostatnich odwiedzin Jana Pawła II w Tatrach. Z tej okazji Polskie Koleje Linowe przygotowały wystawę księgi pamiątkowej z wpisem, który Ojciec Święty złożył podczas niespodziewanej wizyty na Kasprowym Wierchu.

 

Jan Paweł II wjechał koleją linową na Kasprowy Wierch podczas pielgrzymki w 1997 r. W księdze pamiątkowej napisał wówczas "Benedicite montes Dominum" – „Góry błogosławcie Pana”. Wpis można od dziś oglądać w specjalnej gablocie w budynku górnej stacji ośrodka Kasprowy Wierch.

Wizyta Ojca Świętego na Kasprowym Wierchu nie była zaplanowana. W czasie pielgrzymki Jan Paweł II odwiedził między innymi Trzy Korony, Babią Górę, zaporę w Czorsztynie i zamek w Niedzicy. 6 czerwca, podczas pobytu w Zakopanem udał się do Morskiego Oka, a następnie niespodziewanie na koniec zdecydował się wjechać koleją linową na Kasprowy Wierch.

- Pracownicy Polskich Kolei Linowych byli zaskoczeni i ogromnie wzruszeni. Ojciec Święty zapytał ich, czy jeżdżą na nartach. To był nasz najważniejszy gość - uważa Patryk Białokozowicz, członek zarządu PKL.

Dla upamiętnienia tej wyjątkowej wizyty na górnej stacji kolei na Kasprowy Wierch powstała również specjalna multimedialna wystawa.

- Systematycznie powiększamy tę ekspozycję. Mamy nadzieję, że zebrane pamiątki zobaczy także młodzież, która przyjedzie do Polski na Światowe Dni Młodzieży. To wyjątkowa okazja aby przybliżyć młodym ludziom z całego świata piękno polskich Tatr, nawiązując do dziedzictwa Jana Pawła II, który wielokrotnie podkreślał znaczenie gór w jego życiu i rozwoju duchowym. Liczymy, że wyjazd na Kasprowy Wierch dostarczy wszystkim wartościowych wspomnień – poinformował Białokozowicz.

W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży, PKL przygotowały dla grup zorganizowanych w ramach ŚDM specjalną ofertę, przewidującą 30-procentową zniżkę na wjazd i zjazd koleją na Kasprowy Wierch.

Źródło: Pope2016

KOMENTARZE

Brak komentarzy

zostaw komentarz