• czwartek, 23 czerwca 2016Galicyjski piknik kolejowy w Dobrej

  Serdecznie zapraszamy do udziału w Galicyjskim Pikniku Kolejowym połączonym z Biciem Rekordu Świata w Śpiewaniu Piosenki Kolejowej „Ósma dwie” Krzysztofa Krawczyka na stacji kolejowej w Dobrej w dniu 26 czerwca 2016 roku.

  czytaj więcej...
 • niedziela, 31 stycznia 2016ŚDM i KUL w ASZdzienniku

  Światowe Dni Młodzieży i Katolicki Uniwersytet Lubelski stały się przedmiotem żartu popularnego serwisu satyrycznego. Obie kościelne instytucje z poczuciem humoru zareagowały na zmyślone newsy na swój temat.

  czytaj więcej...
 • czwartek, 5 listopada 2015„Cała naprzód!” – drużynowa gra miejska na smartfony

  Czy jesteście gotowi wyruszyć w podróż śladami Josepha Conrada, wcielając się w stworzonych przez niego bohaterów? Czy macie dość odwagi, by przeżyć niezapomniane morskie przygody i zawitać do portów w najodleglejszych rejonach świata? W takim razie Cała naprzód!

  czytaj więcej...
 • niedziela, 11 października 2015II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny nt. bł. W. Kadłubka

  Archiopactwo Cysterskie w Jędrzejowie zaprasza dzieci, rodziców i opiekunów do udziału w drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego realizowanego pod hasłem "Błogosławiony Wincenty Kadłubek - Mistrz Kultury Polskiej". Konkurs został objęty szerokim patronatem honorowym, a dla zwycięzców przewidziano atrakcyjn...

  czytaj więcej...
 • sobota, 3 października 2015„Pokój i dobro” nad Wisłą

  Śpiewający franciszkanin zaprasza na Rynek Główny w Krakowie 4 października o godzinie 17:00 w Klubie Pod Jaszczurami odbędzie się premiera wideoklipu do utworu „Pokój i dobro” o. Łukasza Buksy OFM. Po uroczystej projekcji teledysku muzyk w habicie zagra koncert.

  czytaj więcej...
 • wtorek, 15 września 2015Akademia Rodzinna zaprasza na bezpłatne zajęcia edukacyjne

  Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza całe rodziny do aktywnego spędzania czasu na zajęciach organizowanych w ramach Akademii Rodzinnej.

  czytaj więcej...
 • poniedziałek, 10 sierpnia 2015Nadzwyczajna Gala Jubileuszowa Krystyny Prońko

  Doskonała technika, wysoka kultura muzyczna i niezwykły, oryginalny głos. Krystyna Prońko - jedna z najwybitniejszych, polskich piosenkarek wystąpi w Krakowie podczas jubileuszowej gali, z okazji 45-lecia swojej twórczości. Występ artystki odbędzie się 25 października (niedziela) o godz. 20:00 w Sali Audytoryjnej Centr...

  czytaj więcej...
 • piątek, 10 kwietnia 2015USA: benedyktynki w czołówce listy Billboardu

  Siostra zakonna nie musi śpiewać piosenek Madonny, by trafić na pierwsze miejsca listy przebojów. Przekonały się o tym Benedyktynki Maryi Królowej Apostołów, które od kilku lat podbijają świat chorałem gregoriańskim, renesansową polifonią i klasycznym repertuarem kościelnym. Ich najnowszy album z muzyką wielkanocną (Ea...

  czytaj więcej...
 • sobota, 18 października 2014Nowa płyta Arki Noego podbija serca słuchaczy

  Blisko ćwierć miliona wyświetleń teledysku do utworu „Nieidealna” a „Rozpędzony” wśród nowości w zestawie Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. A od premiery płyty „Petarda” nie minęły jeszcze dwa tygodnie.

  czytaj więcej...
 • środa, 17 września 2014Jezus ze Świebodzina rządzi... w Internecie

  Po wtorkowym meczu mistrzostw świata w siatkówce Polska-Brazylia w Internecie pojawiło się sporo memów. Na jednym z nich zestawiono dwie figury Jezusa Chrystusa – z Rio de Janeiro i ze Świebodzina.

  czytaj więcej...