ŚDM i KUL w ASZdzienniku

niedziela, 31 stycznia 2016 ŚDM i KUL w ASZdzienniku

Światowe Dni Młodzieży i Katolicki Uniwersytet Lubelski stały się przedmiotem żartu popularnego serwisu satyrycznego. Obie kościelne instytucje z poczuciem humoru zareagowały na zmyślone newsy na swój temat.

 

„A jednak da się połączyć ogień z wodą. Światowe Dni Młodzieży będą zabezpieczone jak nigdy” – napisali redaktorzy satyrycznego serwisu w zmyślonym newsie dotyczącym współpracy firmy Durex ze Światowymi Dniami Młodzieży. „Postawią 200 automatów z darmowymi pierścieniami czystości” – wieścili w tytule.

Żart został dobrze przyjęty przez ekipę ŚDM, która odpowiedziała na niego na swoim facebookowym profilu: „Chcemy tylko sprostować newsa: Jedyną bezterminową umowę o współpracy w kwestii czystości przedmałżeńskiej zawarliśmy dawno dawno temu z Błogosławioną Karoliną Kózkówną – patronką Ruch Czystych Serc i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Mamy nadzieję, że nie tylko pierścienie błogosławionej Karoliny, ale również pierścionki zaręczynowe naszych jubilerów przypominają właścicielkom i właścicielom o ich postanowieniu”.

W tym samym wpisie w serwisie ASZdziennik pojawiła się informacja, że inną nowością, z jaką spotkają się uczestnicy lipcowej imprezy będzie „piwo trzeźwości”.

Dwa dni później redakcja satyrycznego portalu przygotowała zmyślony artykuł o proteście rektora KUL, który żąda zmiany planszy testowej w TVP, gdyż promuje ona homoseksualizm(była to reakcja na testy wyświetlacza na elewacji Centrum Spotkania Kultur w Lublinie). I ten wpis doczekał się życzliwej reakcji administratorów fanpage’a KUL-u, którzy w tym kontekście pozdrowili redakcję i czytelników ASZdziennika.

Obie reakcje kościelnych instytucji odnotowali pomysłodawcy zmyślonych newsów opisując je w tekście „Wyluzowani jak Kościół” i komentując: „Da się? Da się! ;-) Grunt to umieć śmiać się z siebie i wrzucić na luz”.

Nie bez powodu tyniecki benedyktyn o. Leon Knabit lubi powtarzać „Błogosławieni ci, co potrafią śmiać się z samych siebie, albowiem będą mieli ubaw do końca życia”.

Autor: pr / aszdziennik.pl
Źródło: Franciszkanska3.pl

KOMENTARZE

Brak komentarzy

zostaw komentarz