• środa, 29 czerwca 2016Mobilna klinika dla uchodźców

  Mobilna klinika dla uchodźców to symboliczny dar młodych dla papieża Franciszka. „Mamy nadzieję - już wkrótce będzie służyć uchodźcom z obszarów dotkniętych konfliktem wojennym w Syrii” – zapowiada krakowska Caritas.

  czytaj więcej...
 • wtorek, 28 czerwca 2016Poznański weekend w Nepalu

  Wolontariusze Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” 2 i 3 lipca zapraszają na weekend w Nepalu. Już w sobotę 2 lipca 2016 r. odbędzie się w Poznaniu II Bieg dla Nepalu, a w niedzielę 3 lipca w Centrum „Amarant” odbędzie się spotkanie z podróżnikami Krzysztofem i Wojciechem Błachowiakami.

  czytaj więcej...
 • czwartek, 23 czerwca 2016Koncert charytatywny Ad Operam dla franciszkańskich misjonarzy

  W niedzielę 26 czerwca o godz. 17.30 przy Franciszkańskiej 4 w Krakowie (Aula bł. Jakuba) odbędzie się koncert charytatywny „Pomoc dla misjonarzy w Andach”. Dawną i współczesną muzykę sakralną wykona zespół „Ad Operam”.

  czytaj więcej...
 • czwartek, 16 czerwca 2016Krzysztof Hołowczyc ambasadorem akcji „Samochód dla Pariacoto”

  „Ekstremalne odcinki, wyczerpujące trasy, zadania dla ludzi o stalowych nerwach – wiem coś o tym. Znam te warunki z rajdów terenowych”– mówi Krzysztof Hołowczyc, kierowca rajdowy i Ambasador akcji „Samochód dla Pariacoto”, która wspiera franciszkańską misję w Peru.

  czytaj więcej...
 • poniedziałek, 13 czerwca 2016Apel o dołączenie do Honorowych Dawców Krwi

  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki poparł apel Ministerstwa Zdrowia zachęcający wiernych do dołączenia do grona Honorowych Dawców Krwi.

  czytaj więcej...
 • piątek, 10 czerwca 2016Wakacje – by nie pozostały tylko marzeniem…

  Dzięki „Wakacyjnej Akcji Caritas” kilkadziesiąt tysięcy dzieci z ubogich, polskich rodzin będzie mogło w tym roku skorzystać z letniego wypoczynku. Dzieci to grupa społeczna najbardziej zagrożona i dotknięta ubóstwem a letni wyjazd jest kosztownym wydatkiem.

  czytaj więcej...
 • niedziela, 5 czerwca 2016Papieski skuter dla niepełnosprawnego małżeństwa

  Niecodzienny dar przekazał Franciszek małżeństwu niepełnosprawnych Włochów. Z powodu choroby mieli oni problemy z poruszaniem się, a co za tym idzie, nawet z wyjściem na codzienne zakupy. Papież, dowiedziawszy się o ich kłopotach, podarował im elektryczny czterokołowy skuter dla niepełnosprawnych. Pojazd, na który po p...

  czytaj więcej...
 • piątek, 3 czerwca 2016Kazachstan: wyznawcy różnych religii przeciw terroryzmowi

  „Z zadowoleniem odnosimy się do spotkania Papieża Franciszka z Kościoła rzymskokatolickiego i patriarchy moskiewskiego Cyryla, którzy wykazali gotowość zwierzchników religijnych do odłożenia na bok wszystkich różnic i zaangażowania się w dialog w imię pokoju”. Czytamy o tym w komunikacie wydanym po zakończeniu w stolic...

  czytaj więcej...
 • czwartek, 2 czerwca 2016Przemysław Babiarz wspiera akcję „Samochód dla Pariacoto”

  Jest niewiele głosów tak rozpoznawalnych jak głos Przemysława Babiarza. Znany sprawozdawca sportowy został Ambasadorem akcji „Samochód dla Pariacoto”, prowadzonej przez Fundację Brat Słońce. W nowym spocie opowiada o dramatycznych wydarzeniach na początku istnienia franciszkańskiej misji w Peru.

  czytaj więcej...
 • wtorek, 31 maja 2016Nie Dzień, ale Miesiąc Dziecka! Pierwszy taki w Polsce

  Dnia Dziecka w tym roku nie będzie. Zamiast tego, po raz pierwszy w historii, Polska świętuje Miesiąc Dziecka! W tym czasie najmłodsi zasiądą w fotelach prezesów firm, osobiście spotkają się z największymi gwiazdami i wezmą udział w uroczystych Galach Sukcesów. Na ten wyjątkowy pomysł wpadli organizatorzy AKADEMII PRZY...

  czytaj więcej...