• poniedziałek, 30 maja 2016Św. Rita jest niesamowita!

  Od lat wygrywa w rankingach świętych. I nie ma się co dziwić, bo na swoją pozycję solidnie zapracowała… skutecznością nawet w największych problemach, które często wydają się niemożliwe do rozwiązania. Bo dla św. Rity z Cascii nie ma spraw beznadziejnych.

  czytaj więcej...
 • piątek, 27 maja 201635. rocznica śmierci kardynała Wyszyńskiego - coraz bliżej beatyfikacji

  28 maja przypada 35. rocznica śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jego proces beatyfikacyjny znajduje się w końcowej fazie i być może jeszcze w tym roku ukaże się dekret o heroiczności cnót Prymasa Tysiąclecia – dowiaduje się KAI.

  czytaj więcej...
 • środa, 25 maja 2016Orędownik godności i świętości życia

  Troszczył się o ubogich, chorych i umierających, wspierał przytułki i szpitale, pocieszał strapionych, upominał się o odrzuconych i traktowanych niesprawiedliwie – piszą biskupi o bł. o. Stanisławie Papczyńskim, który 5 czerwca zostanie ogłoszony świętym. List pasterski Episkopatu będzie odczytywany w kościołach w najb...

  czytaj więcej...
 • poniedziałek, 9 maja 2016Pokora w kapturze

  Przeciwieństwa się przyciągają. Milczący, ubogi pustelnik z dalekiego Libanu coraz mocniej pociąga i fascynuje rozgadanych, opływających w wygody Europejczyków. Fenomen św. Charbela dotarł też nad Wisłę.

  czytaj więcej...
 • niedziela, 1 maja 2016Nawróceni przez miłosierdzie

  Dbając o bardzo naturalne więzy miłości męża i żony, czynimy miejsce Panu Bogu w naszych relacjach. „Miłość jest z Boga” – pisał św. Jan

  czytaj więcej...
 • środa, 27 kwietnia 2016Współpracownik św. Maksymiliana Kolbego bliżej chwały ołtarzy

  Heroiczność cnót zmarłego przed 95 laty w Kalwarii Pacławskiej franciszkanina konwentualnego o. Wenantego Katarzyńca, współpracownika św. Maksymiliana Kolbego, stwierdza jeden z zatwierdzonych przez Papieża dekretów Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Pozostałe dotyczą m.in. dwudziestowiecznych męczenników z Albanii i z...

  czytaj więcej...
 • sobota, 23 kwietnia 2016Ksiądz, który śmierć obłaskawiał

  „Postanowiłem, że bez względu na wszystko tę końcówkę życia, która mi została, będę żył na pełnej petardzie. Będę pracował więcej, niż muszę” – powtarzał ks. Jan Kaczkowski, który zmarł 28 marca br. – w drugi dzień Świąt Wielkanocnych

  czytaj więcej...
 • środa, 20 kwietnia 2016Śmierć z miłości

  Ci, którzy mówią: „Mogły wyjechać i uratować życie”, nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo racjonalny był wybór dokonany przez Misjonarki Miłości z Jemenu. Pod warunkiem oczywiście, że spojrzymy na niego przez okulary wiary.

  czytaj więcej...
 • sobota, 2 kwietnia 2016Sekretarka Jezusa Miłosiernego i „Jej” Łagiewniki

  Święto Bożego Miłosierdzia zostało ustanowione stosunkowo niedawno. Obchodzoną w całym katolickim świecie uroczystość zawdzięczamy skromnej zakonnicy – siostrze Faustynie Kowalskiej. Z krakowskich Łagiewnik wyszła iskra, która opromieniła cały świat.

  czytaj więcej...
 • wtorek, 15 marca 20165 czerwca kanonizacja o. Stanisława Papczyńskiego

  Na konsystorzu publicznym z udziałem obecnych w Rzymie kardynałów podjęto decyzję o kanonizacji pięciorga błogosławionych, wśród których jest założyciel zgromadzenia marianów.

  czytaj więcej...