• piątek, 24 czerwca 2016Nowy ambasador Polski w Watykanie

  Nowym ambasadorem Rzeczpospolitej Polskiej przy Stolicy Apostolskiej został Janusz Kotański. 23 czerwca złożył listy uwierzytelniające papieżowi Franciszkowi. Przedstawił też Ojcu Świętemu propozycję powołania „koalicji sumień”, tworzonej przez państwa wspierające Watykan.

  czytaj więcej...
 • poniedziałek, 20 czerwca 2016Światowy Dzień Uchodźcy

  Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Uchodźcy, dzień ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 4 grudnia 2000 roku. Upamiętnia odwagę i siłę uchodźców na całym świecie.

  czytaj więcej...
 • sobota, 4 czerwca 2016Europejskie credo Franciszka

  Europa stoi przed szansą, by zrealizować marzenie ojców założycieli Wspólnoty Europejskiej. Najpilniejszymi zadaniami są: zdolność do integracji, dialog i dawanie życia.

  czytaj więcej...
 • środa, 25 maja 2016Kard. Tagle: stawić czoło przyczynom konfliktów i migracji

  Do odważnego stawienia czoła przyczynom konfliktów i migracji wezwał kard. Luis Tagle uczestników trwającego w Stambule Światowego Szczytu Humanitarnego. Arcybiskup stolicy Filipin bierze w nim udział jako przewodniczący Caritas Internationalis.

  czytaj więcej...
 • wtorek, 17 maja 2016Para prezydencka złożyła kwiaty na grobie św. Jana Pawła II

  18 maja przypada 96. rocznica urodzin papieża Polaka. Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą złożyli 17 maja kwiaty na grobie świętego Jana Pawła II w watykańskiej Bazylice św. Piotra.

  czytaj więcej...
 • czwartek, 12 maja 2016Premier Szydło przybyła do Rzymu

  Premier Beata Szydło w czwartek po południu przybyła do Rzymu. W piątek w Watykanie szefowa polskiego rządu zostanie przyjęta na audiencji przez papieża Franciszka.

  czytaj więcej...
 • piątek, 6 maja 2016Donald Tusk do papieża: Polska jest i będzie w Europie

  O Światowych Dniach Młodzieży i wizycie w Polsce mówił papieżowi Franciszkowi przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk w wystąpieniu w Watykanie. Podczas ceremonii wręczenia papieżowi nagrody Karola Wielkiego podkreślił, że "Polska jest i będzie w Europie".

  czytaj więcej...
 • piątek, 6 maja 2016Papież Franciszek otrzymał nagrodę Karola Wielkiego

  Podczas ceremonii w Watykanie papież Franciszek otrzymał 6 maja nagrodę Karola Wielkiego, przyznawaną przez miasto Akwizgran. Na uroczystość przybyli najważniejsi politycy Unii Europejskiej, kanclerz Niemiec Angela Merkel, król Hiszpanii Filip VI.

  czytaj więcej...
 • czwartek, 21 kwietnia 2016Apel 270 zwierzchników religijnych o zmianach klimatycznych

  Międzyreligijny apel do światowych przywódców w sprawie zmian klimatu wystosowało 270 zwierzchników religijnych. Spotkali się oni w Nowym Jorku w kaplicy przy siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych na 4 dni przed podpisaniem porozumień klimatycznych wynegocjowanych w Paryżu. „Nasza planeta przekroczyła już bezpiec...

  czytaj więcej...
 • sobota, 16 kwietnia 2016Finlandia: chrześcijanie, muzułmanie i żydzi bronią uchodźców

  „Wyrażamy zaniepokojenie erozją zasady równego traktowania każdego człowieka w społeczeństwach europejskich, zmianą postawy wobec uchodźców i ubiegających się o azyl, jak również coraz większą nierównością związaną z akcjami ofensywnymi w całej Europie” – napisali wspólnie katolicy, prawosławni, luteranie, muzułmanie i...

  czytaj więcej...