VI edycja Małopolskiego projektu "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"

niedziela, 1 kwietnia 2012 VI  edycja Małopolskiego projektu

Potrzeba «wyobraźni miłosierdzia», aby przyjść z pomocą dziecku zaniedbanemu duchowo i materialnie; aby nie odwracać się od chłopca czy dziewczyny, którzy zagubili się w świecie różnorakich uzależnień lub przestępstwa; aby nieść radę, pocieszenie, duchowe i moralne wsparcie tym, którzy podejmują wewnętrzną walkę ze złem.

Apel bł. Jana Pawła II z 2002 roku nie pozostał bez echa. Już po raz 6. rusza projekt „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” przygotowujący małopolską młodzież do niesienia pomocy ludziom potrzebującym.

- Jest to konkretne wypełnienie papieskiego testamentu, jakim jest jego nauczanie. Chcemy w ten sposób budować żywy pomnik Papieża-Polaka – podkreśla Agata Szuta, dyrektor Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Głównym celem projektu jest wzbudzenie w młodym pokoleniu wrażliwości społecznej opartej na uniwersalnych wartościach. Odbywa się to poprzez pobudzanie inicjatyw wychowawczych w szkołach, propagowanie idei wolontariatu i jego rozwój w małopolskich placówkach oświatowych oraz zachęcanie młodzieży do działania na rzecz potrzebujących.

Od 2007 roku w projekt „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” zaangażowało się już ponad 25 tysięcy uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami. Dzięki nim tylko w ubiegłym roku pomoc otrzymało ponad 26 tysięcy osób. Dla najaktywniejszych uczestników projektu jest również przewidziana nagroda. W tym roku jest nią wyjazd do Rzymu.

Organizatorami przedsięwzięcia są Samorząd Województwa Małopolskiego, Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej w Krakowie, Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie oraz Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Zgłoszenia do tegorocznej edycji projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” przyjmowane są do 15 maja br. (deklaracje e-mailem do 30 kwietnia). Szczegółowy regulamin znajduje się na stronie internetowej www.franciszkanska3.pl.

 

Regulamin projektu w formacie .pdf

Pliki .pdf można przeczytać programem Sumatra PDF

Autor: Paweł Kostecki

KOMENTARZE

Brak komentarzy

zostaw komentarz