Wakacje w kopalni soli? Czemu nie!

wtorek, 28 czerwca 2016 Wakacje w kopalni soli? Czemu nie!

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza dzieci i młodzież na „Lato w Muzeum” do Zamku Żupnego i Muzeum w kopalni soli na głębokość 135 m. Spotkania odbywać się będą w dwóch terminach: 1-15 lipca i 16-31 sierpnia 2016 r. Można w nich uczestniczyć jako osoba indywidualna, można też zgłaszać grupy.

 

Zamek Żupny zaprasza dzieci wraz z opiekunami do zabawy w archeologa. Na chętnych poszukiwaczy „skarbów” czeka stanowisko archeologiczne - piaskownica, w której ukryte są przeróżne przedmioty. Pracując jak prawdziwy archeolog należy je odnaleźć a następnie założyć im karty.

Do starszych dzieci i dorosłych skierowana jest  gra terenowa obejmująca Zamek. Wyprawa po jego obiektach przedstawi uczestnikom fragment historii Zamku Żupnego, związany z dawnymi właścicielami, życiem i funkcjami. Podczas zabawy wykonane zadania wskażą rozwiązanie Questu.

Aby schować się przed żarem słońca płynącym z nieba, bo takie zapowiada się tegoroczne lato, wystarczy wziąć udział w grach i zabawach nie tylko górniczych, które odbywać się będą na III poziomie kopalni soli. Zadania z jakimi przyjdzie się zmierzyć uczestnikom zajęć będą wymagały skupienia, cierpliwości, czasem sprytu i szybkości, ale co najważniejsze, umiejętności pracy w drużynie. „Nie będą to co prawda Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, ale rywalizacja w różnych zawodach w podziemnej scenerii oryginalnych wyrobisk górniczych dostarczy nie mniejszych emocji i będzie przebiegać w duchu fair play” – zapowiadają organizatorzy.

Szczegółowych informacji udziela Dział Edukacji – 12 289 16 27.

Autor: pr / muzeum.wieliczka.pl

KOMENTARZE

Brak komentarzy

zostaw komentarz