• sobota, 2 lipca 2016Franciszek nie rezygnuje z audiencji prywatnych

  „Dziś w świecie pracy pilne jest wychowywanie do tego, by iść jasną i wymagającą drogą uczciwości” – te słowa zapisane przez Franciszka na Twitterze to jedyny dziś przejaw jego publicznej działalności.

  czytaj więcej...
 • wtorek, 28 czerwca 2016Franciszek uczcił z Benedyktem XVI 65. rocznicę jego święceń kapłańskich

  Podczas ceremonii w Watykanie 28 czerwca z okazji 65. rocznicy święceń kapłańskich Benedykta XVI papież Franciszek wyraził wdzięczność swemu emerytowanemu poprzednikowi za wierność i dalszą służbę Kościołowi. Benedykt dziękował zaś Franciszkowi za jego dobroć.

  czytaj więcej...
 • czwartek, 23 czerwca 2016Nieletni tematem Światowego Dnia Migranta

  Ojciec Święty ustalił temat przyszłego Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy. Brzmi on: „Nieletni migranci, podatni na zranienie i nie mający głosu”.

  czytaj więcej...
 • czwartek, 23 czerwca 2016Franciszek do Ormian: chcę zaczerpnąć z waszej mądrości i wiary

  Przybywam jako pielgrzym, by zaczerpnąć z pradawnej mądrości waszego narodu i by napoić się u źródeł waszej wiary, trwałej jak wasze słynne kamienne krzyże. Tymi słowami Papież Franciszek wita się z mieszkańcami Armenii, gdzie już w najbliższy piątek uda się z pielgrzymką.

  czytaj więcej...
 • sobota, 18 czerwca 2016Nowy etap Papieskiej Rady ds. Świeckich

  Nowa dykasteria Kurii Rzymskiej, która od września działać będzie w Watykanie, skupi się szczególnie na rodzinie i obronie życia – zapowiedział Papież, spotykając się z uczestnikami sesji plenarnej Papieskiej Rady ds. [Laikatu] Świeckich. Planowana dykasteria powstanie z jej połączenia z dotychczasową Papieską Radą ds....

  czytaj więcej...
 • piątek, 17 czerwca 2016Papież sprowadził kolejną grupę uchodźców

  Dzięki pomocy Papieża Franciszka do Rzymu dotarła druga grupa syryjskich uchodźców. Tym razem jest to dziewięć osób, w tym dwoje chrześcijan. Dzięki zorganizowanemu przez Wspólnotę św. Idziego korytarzowi humanitarnemu przybyli oni do Włoch wczoraj z obozu na greckiej wyspie Lesbos.

  czytaj więcej...
 • piątek, 17 czerwca 2016Modlitwa Papieża za kolejnego polskiego bezdomnego

  W rzymskim kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika odbył się pogrzeb kolejnego polskiego bezdomnego. Zmarły miał na imię Adam i od wielu lat mieszkał bez dachu nad głową w okolicach Placu św. Piotra. Zgon nastąpił już ponad miesiąc temu. Jednak procedury prawne związane z potwierdzeniem jego tożsamości nie pozwoli...

  czytaj więcej...
 • środa, 15 czerwca 2016Franciszek na 65-leciu święceń Benedykta XVI

  Papież Franciszek weźmie udział w obchodach 65. rocznicy święceń kapłańskich Benedykta XVI. Odbędą się one w przeddzień rocznicy, 28 czerwca, w Sali Klementyńskiej Pałacu Apostolskiego. Będzie też obecny Papież Senior, któremu zostanie wręczona z tej okazji księga pamiątkowa poświęcona kapłaństwu....

  czytaj więcej...
 • poniedziałek, 13 czerwca 2016Papież apeluje o realizację celu "zero głodu" na świecie

  Papież Franciszek podczas wizyty w rzymskiej siedzibie Światowego Programu Żywnościowego w poniedziałek apelował o wysiłki na rzecz realizacji „upragnionego celu”, jakim jest „zero głodu”. Trzeba jego zdaniem przestać uważać głód na świecie za coś naturalnego.

  czytaj więcej...
 • niedziela, 12 czerwca 2016Franciszek pozdrowił telefonicznie pieszych pielgrzymów do Loreto

  Nikt z nas nie wie, jak długo będzie żył, jednak każde życie jest pielgrzymką. Nie można go przeżyć stojąc w miejscu. Papież Franciszek mówił o tym pozdrawiając telefonicznie włoskich pielgrzymów, którzy dzisiejszej nocy podążali z Maceraty do Loreto.

  czytaj więcej...