• poniedziałek, 6 czerwca 2016Rocznica wizyty Jana Pawła II na Kasprowym Wierchu

  Mija 19 lat od ostatnich odwiedzin Jana Pawła II w Tatrach. Z tej okazji Polskie Koleje Linowe przygotowały wystawę księgi pamiątkowej z wpisem, który Ojciec Święty złożył podczas niespodziewanej wizyty na Kasprowym Wierchu.

  czytaj więcej...
 • środa, 18 maja 2016Gołębie pokoju w urodziny Jana Pawła II

  31 gołębi pokoju wypuszczono 18 maja z apartamentu papieskiego przygotowanego w Domu Miłosierdzia oraz z ronda Światowych Dni Młodzieży na Campus Misericordiae w Brzegach koło Wieliczki. Młodzież chciała w ten sposób uczcić 96. urodziny Jana Pawła II.

  czytaj więcej...
 • poniedziałek, 16 maja 2016USA: Wystawa o Janie Pawle II w Merrillville

  „Św. Jan Paweł II, Papież, który jako raz pierwszy...” to tytuł wystawy o naszym wielkim Rodaku w sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Merrillville w stanie Indiana, niedaleko Chicago. Jej otwarcia dokonał ordynariusz tamtejszej diecezji Gary, bp Donald Hying. W uroczystości wziął też udział między innymi ks. Piot...

  czytaj więcej...
 • piątek, 13 maja 2016Kard. Grocholewski: Jan Paweł II patrzył na zamach w świetle wiary

  W 35-tą rocznicę zamachu na Jana Pawła II kard. Grocholewski odprawił Mszę przy jego grobie. Nasz wielki rodak przeżywał ten dopust Boży w świetle wiary – przypomniał watykański kardynał.

  czytaj więcej...
 • piątek, 13 maja 2016Kard. Dziwisz o zamachu na Jana Pawła II

  „Ten dzień, 13. maja, jest dla mnie zawsze wyjątkowy, bo przecież jakoś uczestniczyłem w tym wypadku, który wstrząsnął opinią całego świata” – mówił kard. Stanisław Dziwisz, który w przeddzień 35. rocznicy zamachu na Jana Pawła II spotkał się z dziennikarzami.

  czytaj więcej...
 • czwartek, 12 maja 201635. rocznica zamachu na Jana Pawła II

  W piątek 13 maja mija 35. rocznica zamachu na Jana Pawła II na Placu Świętego Piotra. Gdy na początku środowej audiencji generalnej papież objeżdżał plac otwartym samochodem, strzały oddał do niego Turek Mehmet Ali Agca. Jan Paweł II został ciężko ranny.

  czytaj więcej...
 • środa, 11 maja 2016Koncert urodzinowy dla Jana Pawła II w Wadowicach

  Z okazji 96. rocznicy urodzin Jana Pawła II, Muzeum Dom Rodzinny zaprasza do Wadowic na koncert "Santo Santo", który odbędzie się 15 maja 2016 roku na Placu Jana Pawła II (rynek).

  czytaj więcej...
 • wtorek, 10 maja 2016Pokój Jana Pawła II z Polikliniki Gemelli w papieskim Muzeum w Wadowicach

  Pokój Jana Pawła II z Polikliniki Gemelli zaprezentowany zostanie po raz pierwszy 13 maja br. w papieskim Muzeum w Wadowicach. Nowej wystawie pt. „Cierpienie ma sens” w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II – uroczyście otwieranej z okazji 35. rocznicy zamachu na papieża – towarzyszyć będzie tego dnia międzyn...

  czytaj więcej...
 • piątek, 6 maja 2016„Kulisy zamachu na Jana Pawła II”

  Instytut Pamięci Narodowej, „Gość Niedzielny” oraz Akademia Ignatianum w Krakowie zapraszają na dyskusję „Kulisy zamachu na Jana Pawła II” z udziałem prok. Ewy Koj, red. Andrzeja Grajewskiego, dr. Marka Lasoty, prok. Michała Skwary, którą poprowadzi Roman Graczyk.

  czytaj więcej...
 • poniedziałek, 2 maja 2016Piąta rocznica beatyfikacji Jana Pawła II

  W niedzielę 1 maja minęła 5. rocznica beatyfikacji Jana Pawła II, której dokonał Benedykt XVI. Proces beatyfikacyjny, jeden z najkrótszych w historii, trwał pięć i pół roku. Po raz pierwszy od tysiąca lat papież wyniósł na ołtarze swego bezpośredniego poprzednika.

  czytaj więcej...