• czwartek, 12 maja 2016„OnkoRejs – wybieram Życie!” wypływa 14 maja

  14 maja 2016 r. załoga OnkoRejsu wypłynie Zawiszą Czarnym w rejs po Bałtyku, by dać nadzieję chorym i promować badania profilaktyczne.

  czytaj więcej...
 • poniedziałek, 9 maja 2016Jak u Pana Boga za piecem

  W leczeniu osób chorych psychicznie szczególnie ważna jest rodzina. A jeśli chory nie ma nikogo bliskiego, kto mógłby się nim zająć, jedynym wyjściem jest znalezienie odpowiedniej placówki, która go przyjmie i zapewni mu całodobową opiekę. Takim miejscem jest Dom Pomocy Społecznej w Łochyńsku niedaleko Piotrkowa Trybun...

  czytaj więcej...
 • czwartek, 4 lutego 20161. Forum na rzecz onkologii

  Z inicjatywy Stowarzyszenia UNICORN 5 lutego 2016 roku w godz. 10.00-16.00 w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbędzie się 1. Forum na rzecz onkologii.

  czytaj więcej...
 • czwartek, 29 października 2015Wiedzę o raku zawijamy w papierki niewiedzy

  Rozmowa z dr Ewą Czeczelewską, prodziekan wydziału nauk o zdrowiu Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej w Siedlcach.

  czytaj więcej...
 • poniedziałek, 12 października 2015Rekordowa liczba przeszczepów płuc u chorych na mukowiscydozę

  Od początku września do pierwszych dni października w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu (SCCS) przeprowadzono rekordową liczbę przeszczepów płuc u chorych na mukowiscydozę. Szansę na nowe i lepsze życie dostały cztery młode osoby, które cierpiały na całkowitą niewydolność oddechową i bez zabiegu nie miałyby szans n...

  czytaj więcej...
 • czwartek, 20 sierpnia 2015Kosztowne napoje wyskokowe

  Dochody, które państwo czerpie ze sprzedaży alkoholu to kilkanaście miliardów złotych rocznie. Koszty społeczne, wynikające z nadużywania alkoholu, są kilka razy wyższe.

  czytaj więcej...
 • czwartek, 12 marca 2015Tajemnica skutecznej terapii

  Jakiś czas temu czytałem tekst o diecie Daniela. Jej twórcy powołują się na Pismo Święte. Czym dokładnie jest ta dieta?

  czytaj więcej...
 • wtorek, 23 grudnia 2014Najstarsza przyprawa świata dobra dla zdrowia

  Szczypta cynamonu podkreśla smak wielu bożonarodzeniowych potraw. Kojarzona jest z chłodnymi, zimowymi wieczorami i świąteczną atmosferą. Przez wieki ta pochodząca z Państwa Środka przyprawa była nie lada rarytasem, dziś jest popularnym dodatkiem. W dodatku bardzo zdrowym.

  czytaj więcej...
 • środa, 17 grudnia 2014Kombucza - zdrowy napój z Azji

  Choć pleśń pojawiająca się w jedzeniu od razu kojarzy się z czymś zepsutym i niezdrowym, to nie zawsze musi być to prawda. Przykładem tego, że fermentacja w pokarmie może być pożyteczna, są nie tylko drożdże, ale i kombucza.

  czytaj więcej...
 • wtorek, 9 grudnia 2014Przedświąteczny detoks

  Niedługo Boże Narodzenie. Choć dla katolików to przede wszystkim czas na duchowe przeżycia, to dla większości ten okres religijnych przeżyć łączy się także z wykwintnym jedzeniem. Atmosfera rodzinnych spotkań służy konsumpcji, ale nadmierna konsumpcja nie służy zdrowiu. Dlatego warto oczyścić organizm przed świąteczny...

  czytaj więcej...