• poniedziałek, 13 czerwca 2016„Mały uchodźca” w Roku świętym Miłosierdzia

  Oto jestem. Jeszcze mikronowy, bardzo maleńki, jeszcze nie umiem powiedzieć wiele o sobie – ale jestem. Ukryty w głębi łona mojej mamy, która może nawet nie wie jeszcze o mnie, a może przeczuwa i... boi się, że pewnego dnia dowie się o moim istnieniu... Ciekaw jestem, jak przyjmie moje pukanie do jej matczynego serca....

  czytaj więcej...
 • czwartek, 28 kwietnia 2016Ożywiona debata pro-life w Polsce

  W ostatnich dniach tematami aborcji i obrony życia zajmowała się cała Polska.

  czytaj więcej...
 • środa, 16 marca 201610. „urodziny” pierwszego w Polsce Okna Życia

  Caritas Archidiecezji Krakowskiej oraz Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej zapraszają na uroczystość z okazji 10. rocznicy otwarcia pierwszego w Polsce Okna Życia.

  czytaj więcej...
 • środa, 9 marca 2016Co to znaczy być pro-life?

  W powszechnym odbiorze zajmować postawę „pro-life”, to być przeciwko eksterminacji ludzkiego życia podczas tzw. aborcji czy eutanazji. To tylko cząstka prawdy.

  czytaj więcej...
 • piątek, 19 lutego 2016Obchody Dni Życia

  Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zaprasza na obchody Narodowego Dnia Życia (24 marca) oraz Dnia Świętości Życia (w tym roku wyjątkowo 4 kwietnia).

  czytaj więcej...
 • niedziela, 1 listopada 2015Wychowanie seksualne w szkołach skutkuje wyższą liczbą aborcji

  Wychowanie seksualne w szkole nie skutkuje bardziej odpowiedzialnym zachowaniem seksualnym młodzieży – do takich wniosków doszli redaktorzy włoskiego dziennika gospodarczego Key4Biz. Przeanalizowali oni dane dotyczące liczby aborcji wśród nastolatków w różnych krajach europejskich.

  czytaj więcej...
 • poniedziałek, 19 października 2015Caritas: "Życie jest ważniejsze niż tożsamość"

  ONZ wzywa Polskę do likwidacji "okien życia"- to absurd odpowiada krakowska Caritas i zapewnia, że nie ma lepszej alternatywy dla ochrony życia niechcianych dzieci.

  czytaj więcej...
 • sobota, 17 października 2015Obrońcy życia w Łagiewnikach

  17 października w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbył się Kongres Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia pod hasłem "Św. Jan Paweł II patronem obrońców życia i rodziny".

  czytaj więcej...
 • czwartek, 15 października 201515 października Dzień Dziecka Utraconego

  Msze św. i modlitwy w intencji dzieci, ich symboliczne pochówki, rozmowy z terapeutami, prelekcje oraz spotkania rodzin po stracie - składają się co roku na obchody Dnia Dziecka Utraconego, które przypadają 15 października. W tym roku inicjatywy zaplanowano na kilka dni w kilkunastu mniejszych i większych miastach w ca...

  czytaj więcej...
 • sobota, 12 września 2015Nie masz prawa do dziecka

  Albo uznamy, że dziecko chronimy jak pełnoprawnego człowieka we wszystkich wymiarach jego życia od momentu poczęcia, albo wciąż pojawiać się będą sytuacje, których prawodawca nie przewidział.

  czytaj więcej...